Budowanie związku a budowanie biznesu

Wiele osób nawet nie pomyślałoby, aby porównać budowanie biznesu z wchodzeniem w nową relację. Jednak i z jednego, i z drugiego jesteśmy w stanie wiele się nauczyć i zdobytą wiedzę połączyć w taki sposób, żeby w obu tych dziedzinach ją wykorzystać. Jak się okazuje, biznes i związek nie różnią się od siebie aż tak bardzo, zwłaszcza jeśli na obu bardzo nam zależy i chcemy, żeby nam wyszło.

Inwestuj więcej, niż tylko pieniądze

Zarówno biznes, jak i budowanie związku, wymagają od nas trochę większego zaangażowania niż tylko wydanie pieniędzy na sprzęt i czekanie, aż ktoś zjawi się u naszych drzwi. Musimy też zainwestować coś od siebie, swoją pracę, a więc i zaangażowanie, czas i energię. Kliencie nie pojawią się u nas sami z siebie, tak samo jak nie uda nam się stworzyć zdrowej i szczęśliwej relacji bez żadnej pracy z naszej strony. Biznes i związek to coś, w budowę czego musimy włożyć tyle wysiłku, ile tylko możemy. Nie możemy niczego zostawić przypadkowi, bo może nam się nie udać, a jeśli to się stanie, to możemy zniechęcić się na tyle, że nigdy już nie spróbujemy.

Cały czas pogłębiaj swoją wiedzę

Wiele par popełnia bardzo prosty błąd: nie uczy się o budowaniu relacji i zdaje się na chłopski rozum i swoje dotychczasowe doświadczenia. Są również i przedsiębiorcy, który postępują dokładnie tak samo, ale w kontekście swojego biznesu. Jeśli nie będziemy się rozwijać, nie tylko nigdy nie będziemy działać w pełni sprawnie, ale do tego nasza konkurencja, która się uczy, będzie zawsze przed nami. A to niewskazane ani w biznesie, ani w budowaniu związku. Uczyć możemy się za pomocą książek, ale także internetów, materiałów wypuszczanych przez ekspertów w danej dziedzinie albo od naszych klientów czy naszego partnera, który też mają swoje pomysły i przemyślenia.

Jak korzystać z grup na Facebooku tak, aby wspomóc rozwój swojego biznesu

Słuchaj uważnie i wyciągaj wnioski

Twoi klienci, tak samo jak twoja partnerka lub parter, dają Ci wyraźne sygnały, co sądzą o twoim zachowaniu, proponowanej przez Ciebie ofercie czy twoim podejściu do prowadzenia biznesu, a w przypadku związku, do budowania zdrowej relacji. Dlatego musisz koniecznie nauczyć się słuchać i wyciągać wnioski z tego, co widzisz. To bardzo ważne i podejście, że znowu ma humory albo że to ciężki klient, nie pomoże Ci naprawić swoje błędy, a wręcz przeciwnie, utrwalisz je tylko i z czasem zaczniesz je utożsamiać z niepozwalaniem, żeby ktoś wchodził Ci na głowę. Przez to szybko zaczniesz tracić stałych klientów oraz kobietę lub mężczyznę, z którym wiązałeś plany na przyszłość.